FoodKristi Janku

Koktejl Halloween-i : Korbi

Kikiliciouss

Processed with VSCOcam with se3 preset

Nga Nounou Kristi Janku

 

Përbërësit : 

6 manaferra te fresketa

gjethe te fresketa nenexhiku

44 ml Rum i Bardhe

127 ml leng boronice te kuqe

 

Metoda : 

Në një gotë apo ne shaker (tundesin e koktejleve), shtypni 3 manaferra (mjaftueshëm sa për të marrë lëngun) dhe përziejini me gjethe nenexhiku

Shtoni rumin dhe akullin, dhe më pas tundeni shaker-in.

Derdheni përzierjen në gotën e koktejlit

Shtoni lëngun e boronicës së kuqe

 

Dekori :manaferra në pjesën e sipërme të gotës (mbi një shkop bambu apo mbi një kunjë dhëmbësh nëse nuk ju gjendet asgjë tjetër) dhe degëz nenexhiku

 

Fotografite nga Eranda Janku

Tags : fast

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
furtdso linopv Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
furtdso linopv
Guest

very nice put up, i actually love this website, carry on it