Dajana DakoFashionOutfits

5 Ide Veshjesh Për 5 Ditë Pune

Dajana Dako

Nga Nounou Dajana Dako

Ç‘kemi të dashura. Gjithmonë më kanë pyetur përse nuk kisha një blog timin ku të mund të jepja ide e kombinime të përditshme . Ja ku erdhi dhe mundesia për të shprehur idetë në Nounou-n tonë të dashur.

Më poshtë disa ide të shpejta  për mëngjeset e shpejta e pastaj me vrap të kapim orarert .

 

1 . Monochrome Monday

E hëna është gjithmonë e vështirë kështu që shumë neutrale në ngjyra pasi unë gjithmonë vishem sipas gjendjes. Një vintage Blazer që ka qënë e mamit tim , stripes dhe një palë ëhite pants and voila ; e hënë  jam gati për ty . Këpucët I kam veshur me printe pasi mbaroj vonë dhe dua që pasditja të më gjejë me dicka më tunduese:  kështu një palë  flats e një gotë verë  të  shpejtë  dhe më pas vrap në shtëpi pasi më presin një mal me punë  si një  new wifey :p

2 . Red shoe Tuesday

Nuk më pëlqen e Marta.  Haaa por le të jetë e Martë unë kam veshur kepucë të kuqe alla Red MaryJane-s e asgjë s’mund të ma prishë ditën . Fundi që kam veshur është vintage dhe me pika (që nuk mungon asnjëherë në garderobën time), plus  një kemishë krem. Por një detaj tjetër  janë edhe syzet e mia vintage që I japin veshjes  një lezet tjetër. Hmm kam harruar ndonjë gjë goca? Ahh Dajana,  si mund të mos shkruash dy fjalë për ccantezën e vogël . Në fakt jo shumë praktike për punë por kur e ndan mendjen që të martave do thjesht të dukesh cute , i anashkalon disa gjëra . Mwah Mwah

  1. Lazy Wednesday

Një nga ato ditët e zymta me shi dhe asnjë ide cfarë të veshësh në mëngjes? Unë kam gjetur paqe tek shalli im gjigand ngjyrë camel dhe përbërje kashmiri. Më mbulon të gjithën dhe përsëri mund të dukem mirë apo jo? Pa anashkaluar sa I ngrohtë është. Një palë over the knee boots and here we go. Në rast se dielli del herë pas herë I kam marrë masat :p poshtë shallit kam veshur një fustan gri veref që të bën të ndjehesh e përkëdhelur edhe kur nuk je në humor. Hmm është e mundur që një fustan të ndryshojë humorin? Mesa duket një fustan mund të  bëjë më shumë se aq 🙂

 

See you Thursday xx

4 . Friday EVE ( Thursday hahaha )

E enjte dhe me deshirë sepse java po mbyllet dhe fundjava po afron . Një kafe e shpejtë poshtë shtëpisë me bashkëshortin :p ( akoma s’jam mësuar me këtë fjalë –  so ëierd ) dhe pastaj me vrap në punë . Ngjyrat që preferoj si cc ‘mund ta keni vënë re janë ngjyra bazike të thjeshta sepse duhet të jem komode për 8 orë punë . Këmisha e bardhë dhe patallona me bel të lartë are my thing gjatë javës së ngjeshur. Kësaj here një palë red Bralette  për ta berë veshjen më romantike . Canta ngjyrë gold dhe kepucët bardh e zi, oh do jetë një ditë e mirë .

 

5 .  Friyaaay

Një mollë e stampuar në një Tshirt të premteve, bën që dita të mbarojë shpejt ?? Apo nuk është kështu thënia e famshme ? Gjithsesi është e Premte, është ngrohtë ende, është diell dhe Tshirt pambuku  ngjan kaq mirë me pantallonat klasike dhe kepucët e kuqe . E kam thënë edhe dikur në një video për Lunar Clips: Unë vijat I shoqëroj patjetër me dicka të kuqe, e kam Nr. 1 rule

Nr. 2 rule rose color lipstick.

Nr. 3 rule is……

Oh me falni por kenga e Duas –  Neë Rules  më është bërë  fiksim, bëj shakaaaa.

Uroj të kem ndihmuar sado pak dhe hey, mëngjeset e shpejta nuk kanë pse të jenë aq kaotike.

Deri ne postimin e radhës, përqafime XX

 

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Streaming Jav Online FreeDajanaEda Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Eda
Guest
Eda

Pas ketij artikullit, do kerkoj te blej dhe une nje shall gjigand 😁
I love your way of writing, shume embel si vete ty! Looking forward to more posts of you!

Dajana
Guest

Faleminderit shume 💕

Streaming Jav Online Free
Guest

Yes! Finally someone writes about Streaming Jav Online Free.