Ejona VaranguFoodSweet

Tre Receta Të Ëmbla Që Na Kthejnë Pas Në Kohë

Mandarina Yum

Nga Nounou Ejona Varangu

Unë jam një “foodie”, kjo është fjala anglisht për ta bërë pak më të ëmbël termin “jam e fiksuar pas ushqimit” :p

Gjithmonë jam kurioze për përbërës e teknika të reja gatimi, dhe mundohem gjithmonë të krijoj pjata të veçanta. Por, pavarësisht të gjithave, shpesh më shkon mendja te recetat tradicionale, ato me të cilat jam rritur.

Më poshtë po ndaj me ju tre nga dashuritë e mija të ëmbla. Kush nga ju i gatuan ende në shtëpi? Do doja shumë të ndanit me ne, si i gatuani në shtëpitë tuaja.

Sultjash apo tamël oriz – i lehtë e i freskët sa më s’ka.

Ashure – një dashuri shumë ë madhe e imja. Jam ende e pavendosur nëse më pëlqen më shumë e ngrohtë, apo e ftohtë.

Kek me çokollatë dhe portokall – ah sa i ëmbël ishte mëngjesi për në shkollë ditët kur mami kishte përgatitur këtë kek.

 

Tags : fast

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
furtdsolinopvEda Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Eda
Guest
Eda

Une qe nuk shoqerohem me embelsirat fare po fare, Hashurja ze nje vend te vecante ne zemren time. <3

furtdsolinopv
Guest

Great wordpress blog here.. It’s hard to find quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! take care