Edit KapcariFoodVegan

Parmezan Vegan

Pjesa e IV-të shkëputur nga saga vegane "Dhe Dele (lopë/dhi) dhe kuzhiniere"

Photo by www.cocooncooks.com

Nga NOUNOU Edit Kapcari

Parmezan vegan:

————————–

Përbërësit:

1 kupë arra shqeme (cashews)

4 lugë gjelle maja birre e c’aktivizuar

1/2 lugë gjelle kripë

1 hudhër e prerë imët

Proçedura:

Në një mikser të fuqishëm shtoni të gjithë përërësit dhe miksoni derisa përbërja e përftuar ti ngjajë teksturës së parmezanit. E përdorni si shoqërues pastash apo në salca të ndryshme. Kjo është gjëja më e thjeshtë në botë për tu “gatuar” apo jo?
Ja pra që për të bërë disa lloje djathi nuk na u dashka asnjë dele, lopë, dhi e as ndonjë superfuqi. Thjeshtë ca fruta të thata e pak fantazi. Le të themi që për një ditë u bëra vetë dele, vetë kuzhiniere, hahaha.
Nëse përdorni ndonjërën nga recetat mos harroni hashtagun #recetaviv që të bëheni featured në instagramin tim @veganinspiredvibes apo në instagramin e @nounou.al.
Vit të shëndetshëm dhe plot dashuri për veten!
… & don’t forget to BREATHE!
Përqafime, Edit’h
Tags : featured

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of